O průvodci

Milí cestovatelé,

představujeme vám poněkud netradičního průvodce Českou republikou. Naše vlast oplývá bezpočtem krás, které stojí za to vidět. Mnohým v uplynulých letech významně finančně pomohla Evropská unie. Díky Operačnímu programu Životní prostředí (OPŽP) a jeho předchůdci Operačnímu programu Životní prostředí 2007-2013 vzniklo od roku 2007 více než 26 tisíc projektů. Abychom vás s některými z nich seznámili, připravili jsme dva tištěné bedekry. Ne ke keždému se ale výtisky dostaly, a proto jsme vytvořili tyto webové stránky.

Nemáme ambice stát se konkurentem cestovatelských portálů, chceme se s vámi podělit o naše zkušenosti. Hrady, zámky, města, rybníky, řeky, lesy, podzemní prostory, skalní města i technické zajímavosti a další místa tvoří nádhernou kulisu projektům, které se podařilo s podporou evropských fondů uskutečnit. Nechte se zlákat a navštivte s námi místa, která mají společné právě to, že na nich lze nalézt vizitku vztahu jejich vlastníka k životnímu prostředí.

Čistá voda a vzduch, ochrana přírody, zpracování odpadů a energetické úspory – to jsou priority operačního programu. Jak se je daří naplňovat se můžete přesvědčit spolu s naším průvodcem. Jednotlivé výlety jsou rozděleny podle krajů. Konkrétní kraj můžete zvolit na mapě přímo na úvodní stránce. Hledat můžete i pomocí klíčových slov v rozcestníku výletů. Výběr není samozřejmě úplný, ale doufáme, že pro vás bude inspirativní. Naše tipy jsou určeny všem, jak motoristům, cyklistům, pěším či cestovatelům vlakem nebo autobusem.

Šťastnou cestu vám přeje

Státní fond životního prostředí ČR